گزیده کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت

بیشعورها ایمان دارند که موهبتی الهی برای جهانیان اند! باور دارند که همه می خواهند از نظرات آن ها در مورد همه چیز مستفیض شوند! احساس می کنند که خدا به آن ها وحی کرده تا هر کس را که عقیده ای متفاوت با آن ها دارد مجازات کنند! در خرج کردن پول دیگران خبره اند! در هر کاری که حرفش به میان بیاید خبره اند! عاشق اینند کاری کنند که دیگران مثل مار به خودشان بپیچند! به خودشان قبولانده اند هرگز اشتباه نمی کنند! همیشه می توانند کسی را پیدا کنند که تقصیراتشان را گردن او بیندازند! انتظار دارند که اگر پرستش نمی شوند دست کم به شدت ستایش شوند! اعتماد به نفس خودشان را با تحقیر و استهزای دیگران تقویت کنند!

بیشعوری نوعی بیماری است که وقتی شخص گرفتارش شد رفتار مردم ستیزانه ای در پیش می گیرد. بی شعور ها؛ پررو، نفرت انگیز، ترسناک و متکبرند. بیشعوری یک نوع اعتیاد است به قدرت، تحقیر و سرکوب کردن سایرین، وظیفه نشناسی بی حد و شهوت تسلط بر دیگران.
خودخواهی، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق دیگران که بن مایه های بیشعوری اند، بیشتر از سوی کسانی اعمال میشود که از نظر هوش، معلومات، موقعیت اجتماعی و سیاسی و وضع مالی، اگر بهتر از عموم مردم نباشند، بدتر نیستند.

بیشعورها می توانند دیگران را سرکوب کنند، اما کسی نمی تواند آن ها را سرکوب کند، مگر یک بیشعور بزرگتر!

در دنیای مدرن و با بالا رفتن سطح آموزش؛ در سایهٔ این تفکر نادرست که “سواد و آگاهی، الزاماً رفاه و فرهنگ عمومی را در پی خواهد داشت” بیشعورهای بیشتری تولید و به بهره برداری رسیده‌اند.تنها کافیست نگاهی گذرا به ایدئولوگ‌ها و نظریه پردازان و حتی آدمکش‌هایی که از بطن دانشگاه‌های معتبر جهان رشد یافته‌اند و آمار قربانیان آن‌ها بیندازیم تا صدق این مدعا ثابت شود. بله … دنیا به کام بیشعورهاست و گویی سالهاست که بیشعورهای جهان متحد شده‌اند!

بی شعورها نسبت به همه چیز حالت تهاجمی دارند ! در جنگ حالت تهاجمی دارند در صلح حالت تهاجمی دارند و حتی در گفتن دوستت دارم هم حالت تهاجمی دارند …

…………………………..

شعور سطح مختلفی دارد بالاترین سطح شعور، نادیده گرفتن بی شعورهاست…

…………………………..

یک دلیل ساده برای گرایش آدم ها به بیشعوری این است که با بیشعوری زودتر میتوان به هدف و منظور رسید …!

 

کتاب : بیشعوری
نویسنده : خاویر کرمنت

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    عضویت در خبرنامه

    آخرین پست ها و مقالات سینماتیک را در ایمیل خود دریافت کنید.