درباره ی نویسنده :

میچ دیوید آلبوم (متولد ۲۳ می سال ۱۹۵۸) نویسنده آمریکایی و روزنامه‌نگار، فیلمنامه‌نویس، نمایشنامه نویس، مجری رادیو و تلویزیون و نوازنده است. کتاب او بیش از ۳۵ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده است. او شاید بیشتر به خاطر داستان‌های الهام بخش و موضوعاتی که با کتاب‌ها، نمایشنامه‌ها و فیلم‌هایش در پیوند است، شناخته شود. میچ آلبوم در حال حاضر بهمراه همسر خود جینین سابینو در شهر دیترویت ایالت میشیگان زندگی می‌کند. از آثار معروف او که به زبان فارسی ترجمه شده می‌توان به در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند ، سه شنبه‌ها با موری و به اولین تماس تلفنی از بهشت اشاره کرد.

درباره ی میچ دیوید آلبوم نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری

خلاصه داستان کتاب سه شنبه ها با موری :

خلاصه داستان کتاب سه شنبه ها با موری :

این داستان حقیقی از روابط استاد و شاگردی می‌گوید، از سوال‌های مانده در ذهن شاگرد که باعث می‌شود پس از سالها دوباره به سراغ استاد پیرش به بیماری آل.ای.اس مبتلاست و به مرور اعضای بدنش از کار می‌افتد و نزدیک به مرگ است برود و هر سه‌شنبه او را ملاقات کند و کلاس درسی دوباره برای خود تشکیل دهند. موری با آن‌که از نزدیک بودن مرگ خویش آگاه است اما با زندگی و انسان‌ها در صلح است و گویی با پذیرفتن آلبوم و جواب دادن به سوال‌های او به دنبال رسیدن به کمال در خویش می‌باشد. هر هفته بحث آن‌ها پیرامون موضوعی می‌گردد. موضوعاتی چون افسوس‌ها و حسرت‌های زندگی، خانواده، فلسفه، ازدواج، مرگ و… به طور مثال در سه‌شنبه اول موضوع موردبحث آن‌ها پیرامون جهان بود و سه‌شنبه دوم درباره دلسوزی به حال خود گفت و گو کردند، سه‌شنبه سوم بحث به افسوس‌ها و حسرت‌ها کشیده شد و سه‌شنبه چهارم مسئله مرگ عنوان شد و این سه‌شنبه‌ها ادامه داشت.این کلاس‌های آخر عمر موری روش‌های چگونه زیستن را به آلبوم می‌آموزد. این موضوعات مطرح شده شاید دغدغه‌های مشترک خیلی از انسان‌ها باشد و پاسخ‌های عمیق و تکان‌دهنده و فلسفی موری می‌تواند تا مدت‌ها ذهن ما را مشغول نگاه دارد.مخاطب این شانس را یافته تا در کلاس‌های موری شوارتز شرکت داشته باشد و از آن درس زندگی بیاموزد. این کتاب رویارویی تازه‌ای را با مرگ به ما نشان می‌دهد، اینکه موری از مرگ نمی‌هراسد و به صورت منطقی آن را پذیرفته و حتی در آخرین لحظات زندگی هم به فکر رسیدن به کمال و آگاهی بخشی است او را جذاب جلوه می‌دهد.

دانستنی ها در مورد کتاب :

این کتاب از تاثیرگذارترین و پرفروش ترین کتابهای انتشارات نیویورک تایمز است. فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است.
این کتاب نسبتا طولانی درسهایی از زندگی به ما میدهد که در هیچ کلاس و دانشگاهی یادمان نمیدهند. پس اگر وقت و حوصله ی خواندن دارید، سه شنبه ها با موری را از دست ندهید.

دانستنی ها در مورد کتاب سه شنبه ها با موری

اگر این مطلب را پسندید نظر دادن درباره ی آن و معرفی به دوستان خود را فراموش نکنید .

گزیده ای از کتاب

من چندتا قانون درست و حسابی و واقعی در مورد عشق و ازدواج بلدم:

اگر به دیگری احترام نگذاری، مشکل پیدا می‌کنی.

اگر توافق و مصالحه بلد نباشی، مشکل پیدا می‌کنی.

اگر بلد نباشی آزادانه از آن‌چه که بین شما اتفاق می‌افتد، راحت حرف بزنی، مشکل پیدا می‌کنی

و اگر ارزش گذاری‌هایتان یکسان و مشترک نباشد، مشکل پیدا میکنید. ارزش هایتان باید مشابه باشند!

…………………………….

مهم ترین چیز در زندگی این است که یاد بگیری چطور به مردم عشق بدهی و چطور بگذاری عشق به طرفت بیاید. بگذار بیاید. ما خیال می کنیم مستحق عشق نیستیم. فکر می کنیم اگر در را به رویش باز کنیم، زیادی نرم می شویم. ولی از مرد عاقلی شنیدم که می‌گفت: تنها عمل منطقی عشق است…

…………………………….

چه قدر خوب است که برای تاسف خوردن به حال خودمان نیز زمان مشخص و محدودی در نظر بگیریم. چند دقیقه اشک بریزیم و بعد به استقبال روزی برویم که در پیش رو داریم …
فرهنگ و سنت حاکم بر ما این دید را به مردم القا نمی‌کند که احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند و تو باید خیلی قوی باشی که بتوانی بگویی اگر سنت برایت کاربرد ندارد ولش کن.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    عضویت در خبرنامه

    آخرین پست ها و مقالات سینماتیک را در ایمیل خود دریافت کنید.