نقد و بررسی فیلم داستان ازدواج ( marriage story ) ساخته ی نوآ بامباک

جایی که باید از همه وجوه انسانی خود گذر کنند تا به آنچه واقعا خواسته آنهاست برسند(فرزندشان) سیستمی که در آن وکیل آرام و انسانی چون برت با بازی فوق العاده الن الدا جایی ندارد و همیشه جای انسانهایی چون جی ماروتا با بازی ری لیوتا است چرا که او هم آدم بد داستان است و به هر قیمتی حتی مشتی دروغ خواستار پیروزی موکلش است نقدی که به نظر در دل داستان به خوبی جا افتاده و در کنار  آن خط اصلی داستان نیز به خوبی پیش می رود .

پایان فیلم نیز به نوع خود حاوی نکات جالبی است جایی که بالاخره این مشکلات همانطور که  برت تاکید می کرد به پایان می رسد و این تنها انسانیت است که باقی می ماند .

انسانیتی که به نظر برای هر دو شخصیت اصلی داستان (با بازی های فوق العاده اسکارلت جوهانسون که حسابی از آن دنیای ابرقهرمانی فاصله گرفته و نقش زنی که به دنبال خواسته ها و خود واقعی بودنش است را به خوبی ایفا کرده و آدام درایوری که از تجربه کار در کنار کارگردانی چون جیم جارموش چیزهای زیادی آموخته و به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام داده است) در نهایت از همه چیز مهم تر بوده و آن را در کنار فرزندشان(که باعث حفظ این انسانیت است) به طرز درستی تقسیم کرده اند .

باید گفت که می توان ساعت ها در مورد این فیلم و آنچه در واکاوی روابط میان زن و شوهر ها وجود دارد صحبت کرد چرا که نوا بامبک آنچنان فیلمی ساخته که هرکسی می تواند وجهه اشتراکی درگوشه ای از آن با زندگی خودش پیدا کند و درنهایت این که می توان تماشای این فیلم را به هر زوجی توصیه کرد که شاید کمی بیشتر درباره رابطه میانشان فکر کنند که روزی به آتشفشانی در حال انفجار مثل رابطه چارلی و نیکول تبدیل نشود .

بامبک به درستی شخصیت مرد فیلم را نیویورکی و زن را لس آنجلسی معرفی می کند تا تفاوت نگرش های این دو به زندگی و اتفاقات مختلف را نشان دهد .

با کلیک بر روی این متن می توانید تریلر این فیلم را مشاهده کنید .

برای دانلود این فیلم به صورت دو زبانه ( دوبله فارسی و زبان اصلی ) بر روی هر یک از لینک های زیر می توانید کلیک کنید.

دانلود با کیفیت BluRay 1080p            دانلود با کیفیت BluRay 720p             دانلود با کیفیت BluRay 480p

نام : داستان ازدواج ( marriage story )

کارگردان : نوآ بامباک

بازیگران : اسکارلت جوهانسون ، آدام درایور ، لورا درن ، ری لیوتا

نامزد دریافت جایزه : شیر طلایی، جایزهٔ اسکار بهترین فیلم و . . .
جوایز برنده شده : جایزهٔ رابرت آلتمن، جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و . . .
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    عضویت در خبرنامه

    آخرین پست ها و مقالات سینماتیک را در ایمیل خود دریافت کنید.