بررسی فیلم Pulp Fiction (داستان عامه‌پسند) ساخته ی کوئنتین تارانتینو

این فیلم جزو ۲۵۰ فیلم برتر imdb می باشد . برای خرید این مجموعه می توانید بر روی این متن کلیک کنید .

پالپ فیکشن (داستان عامه‌پسند) دومین فیلم کوئنتین تارانتینو و محصول سال 1994 است. درامی جنایی با داستانی غیرخطی که بخش عمده شهرت خود را مدیون ترکیب جذاب و کنایه‌آمیز مضامین خشونت و شوخ‌طبعی، اشاره‌های سینمایی و ارجاعات آن به فرهنگ عامه است. فیلمی که در زمان نمایش به دلیل ساختار جدید خود توانست مخاطبان زیادی را جذب کند. در ادامه نگاهی می‌کنیم به فیلم Pulp Fiction.
روایت درهم‌ تنیده‌ای از داستان دو اوباش، یک بوکسور، همسر یک گانگستر و یک زوج سارق. فیلم Pulp Fiction از هر منظر انقلابی در مضمون و نوع روایت در سینما به وجود آورد که همین مسئله موجب شد تا راه برای ساخت آثار مشابه توسط فیلمسازان جوان هموار شود. تلفیق ژانر جنایی و کمدی دستاوردی بود که تارانتینو با ساخت این فیلم به آن دست یافت که بعدها به طور متعدد توسط فیلمسازان دیگر نیز به کار گرفته شد.
دیالوگ‌نویسی فوق‌العاده و شخصیت‌پردازی‌های دقیق یکی از نقات قوت فیلم Pulp Fiction به شمار می‌شود. داستانی به ظاهر ساده و در عین حال بدیع و سرشار از تعمق به همراه شخصیت‌پردازی قوی و دیالوگ‌هایی کنایه‌آمیز و به یادماندنی. شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی و خشن که تمام مدت در حال حرف زدن هستند و در عین سادگی، برای مخاطب بسیار جذاب و تماشایی به نظر می‌رسد. این شیوه دیالوگ‌نویسی موجب شده تا مخاطب هر کدام از شخصیت‌های فیلم را به طور دقیق بشناسد.
به طور مثال می‌داند که تراولتا شخصیتی کم حرف دارد، جکسون دقیق است و… تارانتینو همواره گفته است که در ابتدای نوشتن فیلمنامه کل داستان را در ذهن ندارد. او ابتدا شخصیت‌ها را خلق می‌کند و بعد از آن خود شخصیت‌ها هستند که داستان را جلو می‌برند و او آن را می‌نویسد.
تارانتینو با ساخت فیلم پالپ Pulp Fiction توانست سینمای خودش را به جهان معرفی کند و به عبارتی به عنوان کارگردان مولف تثبیت شود. خشونت، آدم‌کشی، تزریق مواد مخدر و… به صریح‌ترین شکل ممکن در فیلم به نشان داده می‌شود. با گذشت زمان به محبوبیت و شهرت Pulp Fiction افزوده شد و هر روز بیشتر مورد تحسین قرار گرفت.
در نظرسنجی‌های مختلف، فیلم همواره در بین بهترین‌های تاریخ سینما قرار داشته و اغلب منتقدان مشهور آن را ستایش کرده‌اند.

برای دانلود این فیلم به صورت دو زبانه ( دوبله فارسی و زبان اصلی ) بر روی هر یک از لینک های زیر می توانید کلیک کنید.

دانلود با کیفیت BluRay 1080p            دانلود با کیفیت BluRay 720p             دانلود با کیفیت BluRay 480p

در ادامه می توانید تریلر این فیلم سینمایی را مشاهده کنید .

نام : Pulp Fiction ( داستان عامه‌پسند )
کارگردان : کوئنتین تارانتینو
بازیگران : کوئنتین تارانتینو ، جان تراولتا ، اوما تورمن ، ساموئل ال جکسون
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    عضویت در خبرنامه

    آخرین پست ها و مقالات سینماتیک را در ایمیل خود دریافت کنید.