بررسی و معرفی فیلم سینمایی انتقام جو ( V for Vendetta 2005 )

درباره ی کارگردان

جیمز مک‌تیگو ( James McTeigue ) متولد ۲۹ دسامبر ۱۹۶۷ ، کارگردانی استرالیایی است . وی به عنوان دستیار کارگردان در بسیاری از فیلم‌ها ، از جمله شهر تاریک محصول ۱۹۹۸ ، مجموعه ماتریکس بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ و جنگ ستارگان اپیزود دوم که با نام حمله کلون‌ها در سال ۲۰۰۲ منشتر شد حضور داشته ، و با اولین ساخته خود ، وی مثل وندتا در سال ۲۰۰۵ میلادی به شهرت رسید . پس‌از وی مثل وندتا او در سه فیلم تهاجم ، نینجای آدمکش و حسی به عنوان کارگردان با واچوفسکی‌ها همکاری کرد .

بررسی و معرفی فیلم سینمایی انتقام جو ( V for Vendetta 2005 )

درباره ی فیلم

داستان فیلم در سال 2020 و در زمانی که یک حکومت مستبد در انگلستان به قدرت رسیده رخ میدهد ، انگلستان یک سری فجایع همچون یک بیماری مسری خطرناک را پشت سر گذاشته و پس از آشفتگی سیاسی تحت رهبری شخصی بنام ساتلر به شکل یک دیکتاتوری منظم ، سالم و کارآمد که پلیس مخفی و شبکه‌های تبلیغ خاص خودش را دارد دوباره متولد شده و با سرکوب عقاید مخافان و ایجاد رعب و وحشت در مردم به پیش میرود ، حکومت به بهانۀ امنیت ، آزادی شهروندان را محدود کرده و به حقوق و حریم شخصی آنان تجاوز میکند . در این میان فردی به نام (V) که در زمان خواب مردم ، بیدار مانده برای مبارزه با سیستم به پا میخیزد و با روش‌هایی متفاوت و هیجان‌انگیز سعی در بیداری آنها دارد .

فضای فیلم بیش از آنکه ما را به آینده ببرد قطعا امروزمان را تداعی خواهد کرد و برای لحظاتی هم این امید را به وجود می‌آورد که شاید یک دست نیز صدایی داشته باشد و بشود به تنهایی تغییری ایجاد کرد … مطمعن باشید از آن فیلم‌هایی‌ست که ارزش دیدن دارد چون خیلی چیزها را به ما نشان میدهد و با هیچکس هم شوخی‌ ندارد .

و در انتها لازم میبینیم تا به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که این فیلم جزء 250 فیلم برتر IMDB با رتبه 149 می باشد و حتما این فیلم بسیار زیبا را تماشا کنید و از آن لذت ببرید .

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    عضویت در خبرنامه

    آخرین پست ها و مقالات سینماتیک را در ایمیل خود دریافت کنید.